Bitcoin on kasvanud üle 10,000 XNUMX dollari; Mida oodata NVIDIAlt?

Bitcoin on kasvanud üle 10,000 XNUMX dollari; Mida oodata NVIDIAlt?

Vaadatud: 1 vaade
Lugemise aeg: 6 minutit



2015. aastal sai osta Nvidia (NASDAQ: NVDA) aktsiad vaid 20 USD eest; Kuid krüptovaluutade vastu huvi ootamatu kasv on muutnud investorite arvamust selle ettevõtte kohta. Mida enam krüptovaluuta turg kasvas, seda rohkem soovisid inimesed kaevandusi teha: nii ühe kuni kümne graafikakaardiga üksikisikud kui ka suuremad investorid, kes omavad tuhandeid graafikakaarte omavaid kaevandusi. Kõik see tõi kaasa suurenenud nõudluse GPU järele ja ka Nvidia sissetulekud on hakanud kasvama. Juhtkond mõistis, et tõus oli ajutine; sellegipoolest üritasid nad olemasolevast nõudlusest maksimumi võtta. Selle tulemusel ilmus terve osakond kaevandamiseks mõeldud GPU-kiipide väljatöötamisega.

Nvidia aktsiad vähenevad

Krüptovaluuta turg saavutas oma haripunkti 2017. aasta detsembri keskel, pärast seda hakkas turg langema; Nvidia jätkas aga graafikakaartidelt kasumi teenimist, sest nende aktsiad kauplesid 250. aasta alguses 2018 USD juures, mis tähendas eelneva 1,200 aasta kasumit 3%. Investorid hakkasid tähelepanu pöörama summadele, mis ettevõttele kaevandamise graafikakaardid tõid, ning esialgu selgus see teave Nvidia aruannetest. Kuid krüptovaluutade arv vähenes 2018. aastal pidevalt, vähenes ka graafiliste kiipide nõudlus ja ettevõtte tulud. Selle tulemusel sulges Nvidia GPU arendusosakonna ja lõpetas teabe eraldamise nendest saadava tulu kohta eraldi lõigus, avalikustades andmed ainult jaotises „Muu”. Sellises olukorras otsustasid investorid kasumi lukustada ja aktsiate hind langes 130 dollarini.

GPU hinnad langevad

Aastal 2018 langes Bitcoini hind 85%, muutes kaevandamise kahjumlikuks. Selle tulemusel lõpetasid suured kaevandusfarmid kaevandamise või hakkasid GPU-laastude eralduvat soojust kasutama ruumide soojendamiseks, keeva veega jms. Näiteks Tšehhi kaevur kasutas soojust köögiviljade kasvatamiseks ja Ukraina ettevõte kaevandusseadmed pilvegraafilises renderdamises, kuna suuremate filmitegijate jaoks on olemas nõudmine oma sisu edastamiseks graafilistele seadmetele.

Turul tekkis kasutatud GPU-kiipide sissevool ja nõudlus vähenes 75%, mis omakorda tõi kaasa kaevandusseadmete hinna languse. Nvidia laos kogunes üha rohkem kiipe, mis tähendas ka selle uute toodete hinnalangust. 2019. aasta muutus krüptovaluutaturu jaoks kriitiliseks: Bitcoin kauples umbes 13,700 XNUMX USD; Selliste hindade juures taastus huvi kaevandamise vastu ja kauplejad hakkasid Nvidia varudele tähelepanu pöörama ja nende tulevikku arutama.

Kas GPU nõudlus kasvab?

Kas peaksime siiski lootma, et varud saavad praeguses olukorras oma maksimumid uuesti proovile panna? Minu arvates on olukord täielikult muutunud. Suured kaevandusettevõtted, mis peatati, alustavad lihtsalt tööd; nad ei vaja uusi seadmeid, nii et graafikakaartide nõudlus jääb minimaalseks. Seejärel kujutlegem, et 100,000. aastal oli näiteks 2018 XNUMX demineerijat. Nad kõik olid varustatud graafikakaartidega; Bitcoini hind langes, kaevandamisest saadav tulu hakkas vastavalt langema, nii et kaevurid kas müüsid oma protsessorid või asusid neid muudel eesmärkidel kasutama.

GPU-sid pole kadunud, nad on endiselt turul ja kui nõudlus nende järele kasvab, siis piisab selle rahuldamiseks. Veelgi enam, kui kaevurite arv on alates 2018. aastast vähenenud, ilmub GPU-kiipide puudus ainult siis, kui see arv taastub või suureneb. Krüptovaluuta turg ei ole praegu nii ärritunud kui vanasti, seega on üsna raske meelitada uusi kaevureid, kes suudavad graafiliste kiipide puuduse tekitada.

Oli aegu, kui vanakooli Motorolase kaudu arutasid karjased Bitcoini; aga tänapäeval on turg palju rahulikum. Sellepärast ei tohiks krüptovaluutade kasv olla otseselt seotud Nvidia aktsiate kasvuga. Kahjuks on Nvidia viimase kahe kvartali jooksul olnud märgatavalt languses, kuid juba saavutatud tulu mõjutab tugevalt, sealhulgas ka krüptovaluutaturul.

1. aasta 2019. kvartal (M)4. aasta 2018. kvartal (M)3. aasta 2018. kvartal (M)2. aasta 2018. kvartal (M)1. aasta 2018. kvartal (M)4. aasta 2017. kvartal (M)3. aasta 2017. kvartal (M)
Gaming105595417641805172317391561
Professionaalne visualiseerimine266293305281251254239
Andmekeskus634679792760701606501
Auto166163172161145132144
OEM ja muud99116148116387180191
Kokku$ 2220$ 2205$ 3181$ 3123$ 3207$ 2911$ 2636

Autotootjatele varustuse müümisel on positiivne dünaamika: eriti teeb ettevõte isejuhtivate autode kavandamise, õpetamise ja testimise alal koostööd teadusinstituudiga Toyota-Advanced Development. Autopilootide aktiivne arendamine kogu maailmas säilitab nõudluse selles valdkonnas kasutatavate toodete järele. Võimalik sulamine USA ja Hiina suhetes võib suurendada Hiina ettevõtete nõudlust andmekeskustes kasutatavate kiipide järele; selles segmendis kaubandus siiski naaseb.

Nvidia ostab Mellanox Technologies

Nvidia tulusid võib mõjutada ka eeldatav NMP ost Mellanox Technologies (NASDAQ: MLNX). Mellanox Technologies on ainus kiirete võrkude Infiniband ja Ethernet seadmete tootja alates 2011. aastast. Ettevõte müüb võrguliidesekaarte, kaableid, tarkvara ja integraallülitusi. Ettevõtte kvartalitulu on praegu umbes 305.0 miljonit USD, puhaskasum 48.6 miljonit USD. Nvidia juhtkond teatas oma ostuplaanidest märtsis; hind on 6.9 miljardit USD; Hiina valitsus peab ostmist siiski veel küsima. USA ja Hiina vahelised positiivsed suhted tõotavad praegu edu, mis võib tuua Mellanoxi aktsiahinna tõusu kuni 125 USD-ni. See on hind, mis on täpsustatud kahe ettevõtte vahelises lepingus. Fakt, et üks Mellanoxi juhte Sanghi Steve on ostnud 20,000 110 ettevõtte aktsiat hinnaga 2 USD, annab veel ühe põhjuse olla kindel, et ostmine toimub ja aktsia hind kasvab. Muide, Sanghi Steve'i osa ettevõttes on nüüd üle XNUMX miljoni USD.

Võrdlev analüüs

Nvidia peamine rivaal on Advanced Micro Devises (AMD) aktsia hinnaga 31 USD. Nvidia tundub AMD-ga võrreldes ülekoormatud; seda tuleks siiski kontrollida ettevõtete andmete võrdleva analüüsi abil. Vaatleme ka Hiina mälukiipide tootjat Mikron (NASDAQ: MU):

NvidiaAdvanced Micro DevicesMikron
Aktsia hind (USD)1623140
Turu kork (B dollarit)98,5134,1543,75
Ringluses olevad varud (M $)60811011093
Puhaskasum (M $)39416840
Kasum (B dollarit)2,201,274,78
EBITDA0,440,092,38
OIBDA (B dollarit)0,3580,0381,010
Saadaval olev sularaha (B $)7,801,196,68
Kõik kohustused (B dollarit)4,313,1410,98
Varad kokku (B $)14,024,3146,28
P / E30,77124,765,08
Lühike ujuk (%)2,1610,383,44

Neid kolme ettevõtet kõrvutades näeme korraga, et AMD on rahanduse osas oma kolleegidest kaugel; pealegi peavad turuosalised aktsia aktsiaid ülehinnatuks: P / E indeks on 124.76 ja lühike ujuvus üle 10%. Samal ajal peetakse Microni oma P / E väärtusega 5.08 alahinnatuks ja tema kasum on palju suurem kui kolleegidel. Muidugi sõltub varude hind nende ringluses olevast arvust. Nvidial on ringluses kõige vähem varusid, mistõttu on nende hind konkurentide varudest oluliselt kõrgem. Veelgi enam, Nvidia kavatseb turult aktsiaid osta: selleks on 7.94. aastaks plaanitud kulutada 2022 miljardit USD.

Kui Nvidia suurendab ringluses olevate aktsiate arvu kuni 1,100 miljoni aktsiani (mis on umbkaudu kahe teise ettevõtte ringluses olevate aktsiate arv), siis langeb aktsia hind 89 dollarini ja P / E muutub 16.8. Näiteks sektori, kus P / E kaupleb, P / E on 15.8. Kokkuvõttes võime öelda, et praegune aktsiahind on õiglane, st neid ei müüda ega ülehinnata. Augustis esitab ettevõte aruande 2. aasta 2019. kvartali kohta; eeldatav tulude kasv on 2.55 miljardit USD, mis on 330 miljonit USD rohkem kui eelmises kvartalis. Hooajaline tegur ei mõjuta Nvidiat märkimisväärselt, seetõttu tõusevad prognoosi tõesuse korral ka aktsiahind.

Nvidia aktsiate tehniline analüüs

Päevasel ajal kaupleb hind alla 200 päeva liikuva keskmisega, mis näitab järgmist hinnalangust 130 dollarini. Kui hind puruneb ka selle toetuse kaudu, võib see langeda nii madalale kui 95 USD. Märtsis saavutatud kohaliku miinimumi järgi mahtu ei suurendatud. See olukord näitab investori väga suurt huvi aktsiate vastu, seetõttu proovib nende hind peagi seda tugijoont proovida.

Positiivne aruanne võib aga diagrammi dramaatiliselt muuta. Murrang 165 USD ümber on esimene signaal järgnevast tõusust. Hiljem saavad Nvidia aktsiad tõsisema vastupanu umbes 194-200 USD. Ainult head majandustulemused ja Mellanoxi edukas ost paneb investoreid nõudlust aktsiate järele suurendama, mis omakorda tõstab hinda üle 200 USD. Järgmine eesmärk on sel juhul vastupanu hinnaga 260 USD.

Avatud kauplemiskonto




Kommentaarid

Eelmine artikkel

Möödunud nädala parimad uudised

Juuli esimene nädal kujunes kapitaliturgude jaoks üsna vaikseks: juuni lõpp oli investoritele liiga hõivatud. Turuosalised leidsid siiski liikumisruumi ka sellistes rahulikes keskkondades.

Järgmine artikkel

Kuidas kasutada MetaTrader 5 (MT5)? Kaupleja juhend

MetaTrader 5 ilmus 2010. aastal. See on ette nähtud kauplemistehingute tegemiseks erinevatel finantsturgudel. See programm on MetaTrader 4, väga kuulsa terminali, ajakohastatud ja täiustatud versioon, mis on kauplejate seas äärmiselt populaarne.