netflixi varud

Kas Netflix säilitab oma tellijad?

Vaadatud: 5 seisukohad
Lugemise aeg: 6 minutit



6. augustil Walt Disney ettevõte (NYSE: DIS) esitas oma 2019. aasta teise kvartali finantsaruande. Aruande kohaselt on ettevõtte tulud jõudnud rekordtasemele, ulatudes 20.25 miljardi dollarini; see ei ole aga ületanud prognoositud 21.46 miljardi USA dollari taset, mis tõi kaasa aktsiahinna järsu languse 5%.

Netflixi aktsiad
Netflixi aktsiad

Investorite otsuseid mõjutasid ka muud tegurid. Aktsia tootlus langes 1.35 dollarini, mis on 28% vähem kui eelmisel aastal samal perioodil; puhaskasum langes 2.916 miljardilt USD-lt 1.760 miljardile USD-le. Ettevõte seob oma praeguse kasumi vähenemise integreerimisega 21. sajandi rebane (NASDAQ: FOXA) (21CF), temaatiliste Disney parkide külastuste arvu väike vähendamine 3% võrra, samuti ringhäälingu mahu vähendamine.

21th Century Foxi varude analüüs

Disney kuulis 21CF-i ostmist esmakordselt 2017. aasta novembris, kui CNBC kanal kuulutas The Walt Disney Company üles pidama Rupert Murdochiga läbirääkimisi 21. sajandi Foxi osa, sealhulgas 20th Century Foxi, FX Networksi ja National Geographic Partneri ostmiseks. Disney põhjus selle sammu teha oli noore BAMTech Media ostmine 2015. aastal, mis tegeles voogesitusteenustega ja nimetati hiljem ümber Disney voogesitusteenuseks. Disney peadirektori Robert Igeri sõnul ei huvitanud nad niivõrd 21CF-i tootmisvõimsusi; nende peamine eesmärk oli osta selle filme ja teleraamatukogusid, et edendada Disney voogesituse teenuste levitamist.

Juhtkond aga ei oodanud, et Walt Disney 21CF lõpetab teise kvartali ärikahjumiga 170 miljonit USA dollarit, samas kui eelmise aasta samas kvartalis ulatus sama osakonna ärikasum 180 miljoni dollarini. Lõpuks ennustas Disney aktsiate tootluse langust teises kvartalis 0.35 USD, tegelikkuses aga 0.6 USD. Kokkuvõttes mõjutas olukord aktsia tootlust 2019. aasta teises kvartalis.

Praegust langust võib siiski pidada ajutiseks, sest FOX-iga ühinemine võimaldab Disneyl suurendada ostetud toodete monetiseerimist ja arendada oma voogesitusteenust, et saada tõsiseks konkurendiks Netflix (NASDAQ: NFLX).

Meediakonglomeraat 21. sajandi Fox kutsus esile mitte ainult Walt Disney huvi: telekommunikatsioonikonglomeraat, keda esindas Comcast Corp, kavatses ka selle osta, kuid Walt Disney soovitas paremaid tingimusi, makstes sularaha asemel osaliselt aktsiatena. Ost oli Disney jaoks samuti oluline, kuna neile kuulus juba 40% voogedastusteenusest Hulu, samas kui 21CF kuulus sellest ettevõttest veel 30 protsenti; selle tulemusel suurendati ostuga Hulu Disney osa kuni 70%; ülejäänud 30% kuulub Comcast (NASDAQ: CMCSA); Disney leppis Comcastiga kokku ostu osas 2024. aastaks.

Netflixi varude analüüs

Walt Disney on teatanud oma plaanist 12. novembriks 2019 avada Disney +, Hulu ja ESNP + tasuline tellimus hinnaga 12.99 USD, mis on kõige populaarsema Netflixi (NFLX) paketi hind. See suurendab Netflixi abonentide tõenäosust valida Walt Disney, mis võib muutuda nähtavaks 4. aasta 2019. kvartali tulemustes. Investorid aga lähevad alati edasi, seetõttu võivad Netflixi aktsiad varsti hinda langeda. Netflixi 2. aasta II kvartali finantsaruande kohaselt oli tasuliste rahvusvaheliste abonentide arv 2019 miljonit, võrreldes prognoositud 2.83 miljoniga. See pole muidugi Walt Disney süü; kuid Netflixi jaoks on peagi ilmumas mitu konkurenti, näiteks AT&T (NYSE: T), Comcast ja Apple (NASDAQ: AAPL), plaanib ka oma teenuse Apple TV + abil ringhäälinguturule siseneda.

Netflix ise seletab tulemusi hooajalise langusega; viimased uudised näitavad siiski, et ettevõte kaotab lihtsalt kasumliku sisu. Näiteks selliste brändide nagu National Geographic, Marvel, Star Wars ja Pixar filme ja saateid hakatakse edastama ainult Disney + vahendusel. Teleseriaalid Friends and The Office, millele Netflix kulutas 100 miljonit USD, naasevad 2019. aastal WarnerMediasse, viimane loodab tuua oma ringhäälinguteenusele HBO Max umbes 70 miljonit abonenti. Ainus Netflixi erinevus teistest ringhäälinguteenustest on reklaamide puudumine ja juhtkond on üsna kindel, et nad ei kavatse seda teenust peagi kuvada. Veel üks augus olev äss osutus The Game Of Thrones loojateks David Benioffiks ja DB Weissiks, mille Netflixil õnnestus oma meeskonda meelitada, ehkki Disney, Apple, Comcast ja AT&T olid selliste arvude üle võidelnud. Noh, Netflix võitis siin. Populaarse sarja kaotuse võivad korvata The Game Of Thronesi loojate uued saated.

Seega tuleb 2020. aasta Netflixi jaoks karm. Saate loomine nõuab suuri investeeringuid, Disney poolt ringhäälinguteenuse käivitamine võib suurendada kasutajate väljavoolu, kellest mõned järgivad nende lemmiksaateid - kõik koos on risk investoritele, kes soovivad oma raha ettevõttesse paigutada aktsiad. Nende hind langes juba eelmisel kuul 19%, samas kui aktsiaindeksite viimane langus ei ole aktsiahinda märkimisväärselt mõjutanud, mis tähendab, et ettevõttes on sisemisi probleeme. Short Float on nüüd 4.26% ja ka sellel indeksil tuleb silma peal hoida, kuna selle tõus näitab investori suhtumist Netflixisse.

Ettevõtte positsiooni turul hindamiseks on kasulik selle võrdlus konkurentidega. Muidugi ei ole praegu õiglane võrrelda Apple'i Netflixiga: nad võistlevad ringhäälinguturul, kuid see valdkond pole Apple'i peamine tuluallikas ja tõenäoliselt ei muutu see tulevikus. Seetõttu on allolevas tabelis oma tegevuses ainult Netflixiga sarnased ettevõtted.

NetflixCBS CrpAT & TComcastWalt Disney
Aktsia hind (B dollarit)315503442.66138
Suurtähtede kasutamine (B dollarit)138.619.13252.59194.93248.41
Ringluses olevad varud437.834374.8127307.004544.9851801.379
Puhaskasum (B dollarit)0.2701.5833.7133.1251.760
Sissetulek (B dollarit)4.9234.16744.95726.85820.245
Tegevustulu (B dollarit)0.7061.227.55.352.79
Saadaval sularaha (B $)5.0040.58.4233.9110.10
Kõik kohustused (B dollarit)24.0619.72352.833178.72110.00
Koguvarad (B dollarit)30.17124.07546.914256.55214.34
P / E127.176.4415.1916.0715.51
Lühike ujuk (%)4.263.651.391.660.95

Mis korraga nähtav, on Netflixi ja nende ettevõtete tulude tohutu erinevus, kes plaanivad siseneda ringhäälinguturule ja saada Netflixi konkurentideks. Viimasel on tabelis kõigi ettevõtete kõrgeim P / E ja lühike float. Selle puhaskasum on 6 korda väiksem kui CBS-il, viimase kapitaliseeritus on 7 korda väiksem kui Netflixi oma. Võib arvata, et varud on ülehinnatud, makstes 335 USD aktsia kohta. Ja kui peame meeles, et turule tulevad sellised suurettevõtted, nagu eespool mainitud, siis kahtleme loomulikult aktsiate ostmisel praegusel tasemel.

Netflixi varude tehniline analüüs

Netflixi aktsiad kauplevad alla 200-t päevasise libiseva keskmise, mis tähistab langustrendi võimalikku arengut. Veel üks languse signaal on tõsiasi, et varasemalt kaubeldi aktsiate vahemikus 340 kuni 380 USD ja nüüd on hind pääsenud vahemikust ülalt alla, mis tähendab, et aktsiate ülekaalus on lühikesed positsioonid. Järgmine aktsiate toetamise tase on 250 USD. See prognoos võib järsult muutuda, kui hind lahkub 340 USD-st. Sel juhul võib tõusutrend jätkata eesmärgiga vastupanu 420 USD.

Walt Disney Corpi aktsiate tehniline analüüs

Disney aktsiad kauplevad praegu tõusutrendis, mida kinnitavad ka põhiindeksid, mis näitavad rekordtulu ja hinna ajaloolist maksimumi. Hiljuti kvartaliaruannetega esile kutsutud langust võivad investorid kasutada hea ostmisvõimalusena. Konservatiivsem sissepääs oleks aga 130 USD tagasimakse. Veel üks aktsiaindeksite languse laine võib Walt Disney aktsiad selle taseme alla viia. Kui seda aga ei juhtu, võib edasise kasvu signaal olla vastupanu purunemine hinnaga 140 USD. Kasvu lähim eesmärk võib olla psühholoogiliselt oluline tase - 150 USD.

Walt Disney varude tehniline analüüs
Walt Disney varude tehniline analüüs

kokkuvõte

Praegu on Netflixil rohkem kui 130 miljonit abonenti kogu maailmas; aastatel 2000 Walmart (NYSE: WMT), Blockbusteri video ja Amazon (NASDAQ: AMZN) üritas sellega võistelda, kuid Netflix võitis võistluse. Olukord on siiski muutunud. Kui varem levisid konkurendid ainult oma või litsentsi alusel ostetud sisu ja võitlesid vaid kliendi üle, siis täna võtavad nad oma sisu Netflixist eemale või tõstavad litsentsi hinda, nii et Netflixil muutub selle sisu hoidmine kahjumlikuks. Nii juhtus ka sõprade ja kontori litsentsidega.

Eelmisel aastal maksis Netflix litsentsi eest 30 miljonit USD, kuid sel aastal tõusis hind 100 miljoni USD-ni. Disney omandab Marveli ja Tähesõdade filme, mida näidatakse ainult Disney + -s. Abonentide jaoks tähendab rivaalitsemise suurenemine teenuse hinna langust ja selle pakkumise parendamist. Investori jaoks tähendab see vastupidi riski, kuna võitjast teatava ebakindluse suhtes on teatav ebakindlus; pidades meeles asjaolu, et Netflixi konkurentideks pole mitte ainult Disney, vaid ka teised suuremad ettevõtted, oleks liiga riskantne otsus osta Netflixi aktsiad praegusel tasemel. Walt Disney aktsiad näevad välja palju atraktiivsemad investeeringud.

Avatud kauplemiskonto




Kommentaarid

Eelmine artikkel

Kaks investeerimisvõimalust Forexis: PAMM ja RAMM

Forexi investeeringutel on võrdselt suured riskid ja kasumid. Sellepärast tuleks oma vara usaldada ainult kogenud Forexi mängijatele - kauplejatele, kes näitavad stabiilset ja kõrget tulemust. Varem oli see üsna keeruline: tuli leida edukas kaupleja, kontrollida tema kauplemisstatistikat, allkirjastada isiklik haldusleping ja loota, et kaupleja läheb selle kirja järgi.

Järgmine artikkel

EXTRA kauplemisstrateegia põhitõed

Nagu ka kõigil muudel, on EXTRA strateegial pikaajalised, keskpikad ja lühiajalised eesmärgid. Selle strateegia aluseks on MATRIX. Maatriks on praktiliselt Elliotti lainete põhistruktuur.