Milliseid aktsiaid saab langeval turul osta?

Milliseid aktsiaid saab langeval turul osta?

Vaadatud: 9 seisukohad
Lugemise aeg: 7 minutit



S & P500 analüüs

. S & P500 indeks langes uuesti, kui testis oma ajaloolisi maksimume. Kaht viimast languse lainet kasutasid investorid ostuvõimalusena eesmärgiga võtta kasutusele uus tõusutrend. Kuid niipea, kui hind jõuab rekordiliste väärtusteni, kaovad ostjad ja need, kes ostsid varem, lukustuvad oma kasumis, avaldades survet indeksile.

S & P500

Institutsionaalsetele investoritele avatud positsioonide arv on ajaloolisel miinimumil; Turu kohal hõljub ülemaailmne kriis, kuigi keegi ei tea, kust seda oodata võib. Igatahes pole inimkond kunagi kriisiks valmis. 2008. aasta aasta sai ületatud tänu intressimäärade langusele ja raha sissevoolule majanduses. Tänapäeval on intressimäärad teatud riikides nullilähedased või isegi alla selle. Majandust stimuleerib kvantitatiivne leevendamine, mis oleks mõnes riigis pidanud lõppema mitu aastat tagasi. Kui turud krahhivad ühel neist päevadest, vajame uusi võimalusi kriisist väljumiseks, kuna intressimäärad mõjutavad probleeme vähe.

Kuid need on vaid hirmud negatiivse stsenaariumi ees, mis viitavad aktsiahinna langusele ja aktsiaindeksite langusele. Kuni see juhtub, peaksime otsima investeerimisvõimalusi paljulubavatesse ettevõtetesse, mille tulud tõenäoliselt lähitulevikus suurenevad, mõjutades aktsiahindu positiivselt.

Turg enne presidendivalimisi

Aktsiaindeksi langus toob kaasa aktsiate vähenemise, mis ei kuulu ettevõtte koosseisu; ettevõtete finantsseisund jääb samaks ja lõpuks muutuvad nende aktsiad alahinnatuks. Turu parimad hinnad ilmnevad alati pärast aktsiaindeksite globaalset langust, kuid isegi väike langus muudab teatud ettevõtete aktsiad atraktiivseks.

Muidugi ei usu ma, et peaksime sel aastal aktsiahindade kasvu lainet ootama. Põhjus on üsna proosaline. Viimase 19 aasta jooksul on USA aktsiaindeksid enne presidendivalimisi alati kaubelnud. Järgmised valimised toimuvad novembris 2020 ja pole veel selge, kes saab USA uueks presidendiks.

Turg enne presidendivalimisi

Intressimäär ja tulu

Kui näiteks Barack Obama ajal kasvas majandus, töötasid diskontomäärad ja nende kvantitatiivne leevendamine sujuvalt ning tõenäosus, et Obama valitakse teiseks ametiajaks, oli üsna kõrge, Trumpiga on see hoopis teistsugune. Kaubandussõda halvendab majandusarengut, toimides pidurina; investorid jälgivad Donald Trumpi Twitterit tähelepanelikult, kuna poliitik võib oma avaldustes ettearvamatu olla ja isegi need näitsused pole olukorra arengu ennustamisel kuigi palju abi, sest see, mida Trump kirjutab, ei lange alati kokku sellega, mida ta tegelikult teeb.

Selle tulemusel loobus ja vähendas föderaalreservi intressimäära, kuna Trumpi süüdistab majanduse aeglustumises Fed, ehkki tasud teevad intressimäärast palju rohkem kahju. Ettevõtted suudavad endiselt oma võlgu säilitada, kuid nad kaotavad teenustasude tõttu müügiturud, mis mõjutab nende kasumit.

Alguses mõjutasid tasud ainult mõnda majandussektorit, kuid nende mõju levis aja jooksul, suurendades dollari koormust ja vähendades sissetulekuid. Nii hakkas Fed intressimäärasid alandama, et leevendada ettevõtete võlakohustusi; See on kinnitus arengu peatamisest.

Diskontomäärade langus vähendab võlgade ülalpidamiseks tehtavaid kulutusi, mis peaks teoreetiliselt suurendama ettevõtte sissetulekuid, kuid tegelikult ei suurene see mitte uutele turgudele sisenemise tõttu, vaid kulude vähenemise tõttu sama kauba hinnaga ja teenused. Seega mängivad puhaskasumi või -tulu andmed ettevõtete analüüsimisel vähem olulist rolli; rohkem tähelepanu tuleks pöörata müügi arvule, kasutajate arvu kasvule jne. Teisisõnu võivad praeguses olukorras andmed ettevõtte sissetuleku kohta olla mahajäänud näitaja, kasvades aeglaselt, samal ajal kui languse tõenäosus kasvab pidevalt.

Täiustatud mikroseadmete (AMD) analüüs

Isegi kaubandussõja ja lõivude korral on ettevõtteid, kellel on tõsine potentsiaal oma kohaloleku suurendamiseks turul; suurenemine ei tulene siiski mõnele uuele turule sisenemisest, vaid konkurentide nihutamisest olemasolevalt. Sellise ettevõtte näitena võime nimetada Täiustatud mikroseadmed (NASDAQ: AMD) mis tõenäoliselt vaidlustab oma rivaali ja liidri kiipide ja andmekeskuste turul Intel (NASDAQ: INTC).

7. augustil tutvustas AMD uusima põlvkonna kiipe Epyc - kesksed protsessorid Rooma. AMD juhtkond väidab, et Rooma protsessorid on kaks korda produktiivsemad kui sarnane Inteli toode; vahepeal suudab Intel konkureerivat toodet näidata alles järgmisel aastal. Hinnakujunduse osas maksab 2-tuumaline protsessor Epyc 64 7742 korda vähem kui 2-tuumaline protsessor Intel Xeon Platinum 28M, mis on 8280 13,000 USD.

AMD juhtkond väitis esitlusel, et neil on õnnestunud hankida sellised suured kliendid nagu Tähestik (NASDAQ: GOOG) ja Twitter (NYSE: TWTR); Microsoft (NASDAQ: MSFT) teatas, et kasutab AMD kiibisid nende pilveplatvormil Azure; Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE) käivitavad kolm süsteemi, mis hõlmavad ka Rooma protsessoreid. Pole välistatud, et kõik need ettevõtted lendavad Intelilt AMD-le. Keegi polnud oodanud, et AMD konkureerib Inteliga nii kõrgel tasemel, seda sündmust võib nimetada ajalooliseks. Analüütikud ennustavad, et 2. aasta teises kvartalis suudab AMD oma kohalolu kiibiturul kahekordistada. Ja väheneb mitte ainult Inteli sissetulek; (NASDAQ: NVDA) kaotab ka oma osa turul.

NVIDIA analüüs

Kaevandajate nõudluse vähenemine mõjutas mitte ainult NVIDIA: rallil osales ka AMD. Kaevandajatele meeldisid AMD tooted nende optimaalse tootlikkuse ja hinna suhte osas ning neid kasutati konkreetsetes arvutustes krüptovaluuta kaevandamisel; nii sai ettevõte sõltuvaks ka kaevurite seas nende toodete nõudlusest. Selle tulemusel langetas krüptoturu kokkuvarisemine AMD aktsiahindu.

NVIDIA on diskreetse graafikaprotsessorite turu vaieldamatu liider, võttes 81.2. aasta neljandas kvartalis sellest 2018%. AMD-l oli ülejäänud 18.8%, kuid olukord on muutumas.

Jaanuaris andis ettevõte välja maailmas esimese 7-nanomeetrise tehnoloogiaga Radeon VII toodetud graafikakaardi, mis oli 29% kiirem kui AMD eelmine lipumehe toode. Muidugi ei saanud sellest NVIDIA RTX2080 Ti tõeliseks rivaaliks, kuid see maksis 699 USD, mis oli 2 korda odavam kui RTX2080 Ti. Nii suutis AMD suurendada oma kohalolekut turul 22.7% -ni.

Täiustatud mikroseadmete (AMD) perspektiivid

Võib öelda, et aastaks 2020 - kui turg ei varise kokku - kasvab AMD aktsia hind suure tõenäosusega. Intel esitleb konkureerivat toodet alles järgmisel aastal, nii et AMD suudab endiselt turgu hõivata ja kliente Intelist ja NVIDIAst eemale juhtida. Selle tulemusel kasvab tema sissetulek sõltumata kulude vähenemisest ja Fed-i edasine intressimäära alandamine suurendab ainult aktsiahinna kasvu.

Proovime võrrelda konkureerivaid ettevõtteid ja näha nende erinevusi allolevas tabelis.

Advanced Micro DevicesNVIDIAIntel
Aktsia hind, USD3015945
Kapitalisatsioon (miljard USD)32.1693207.69
Ringluses olevad varud (miljon ühikut)10856094430
Puhaskasum (miljonit USD)353944179
Tulu (miljard USD)1.5132.22016.50
EBITDA0.1380.4497.171
Tegevustulu (miljard USD)0.0590.3584.617
Kättesaadav sularaha (miljard USD)1.1287.80211.94
Kõik kulukohustused (miljardit USD)3.2014.31755.812
Kõik varad (miljard USD)5.10214.021130.759
P / E koefitsient17433.2710.12
Lühike ujuk10.792.041.38

Tabel näitab, kui suured on AMD konkurendid. AMD P / E koefitsient on tõesti kõrge, kuigi selle põhjuseks ei ole kõrge puhaskasum ega ringluses olevad suured varud. See indeks pole AMD tegeliku aktsiahinna määratlemisel peamine. Näiteks oli AMD P / E 2017. aastal 342, mis ei takistanud selle varude hilisemat kasvu 300%. Võib-olla on see põhjus, et ettevõttel on nüüd lühikeste positsioonide protsent kõige suurem.

Üldiselt näitavad tabeli andmed ettevõtte kasvupotentsiaali; pealegi, kuni see tõrjub konkurendid turult välja, on tema sissetulekute potentsiaal tohutu. Näiteks domineerib andmekeskuste protsessorite turul Intel, kellele kuulub 96% turust, AMD aga ülejäänud 3,4%; nii et vaid 10% turust hõivamine annab ettevõtte tuludele märkimisväärse kasvu, mille tulemuseks on puhaskasumi suurenemine ja P / E koefitsiendi vähenemine.

Praegu omavad institutsionaalsed investorid 72.59% AMD aktsiatest, mis on 2.6% rohkem kui 2019. aasta esimeses kvartalis; vahepeal vähenes investori osa NVIDIAs viimase kolme kuu jooksul 3.2%, ulatudes nüüd 67.7% -ni. See võib olla kokkusattumus, kuid investoreid võivad meelitada ka AMD aktsiad.

Institutsionaalsed valdajadTäiustatud mikroseadmed (AMD)NVIDIA
Omandatud aktsiate protsent:72.5967,66
omanike arv:+ 986+ 1902
Peetud aktsiate koguarv:787969222412064733
3 kuu netomuutus:23413059-19804168
# Uued positsioonid:143138
# Suletud positsioonid:100152
# Suurenenud positsioonid: 474834
# Vähendatud positsioonid: 389722
# Netoostjad: 85112

AMD varude tehniline analüüs

Praegu kauplevad AMD aktsiad oma ajalooliste maksimumide lähedal tõusutrendis. See kinnitab investori huvi aktsiate vastu. Vastupanu murdmine kell 34.00 võib põhjustada uue kasvulaine, mille eesmärk on psühholoogiliselt oluline tase - 40.00 USD.

AMD varude tehniline analüüs

Kui aktsiaturud hakkavad langust alustama, võivad AMD aktsiad langeda ka umbes 25 USD lähedale. Sellel tasemel näevad aktsiad pikaajaliseks investeerimiseks väga atraktiivsed.

kokkuvõte

AMD aktsiad näevad praegu tugevamad kui konkurentide Inteli ja NVIDIA aktsiad. Kui aktsiaindeksid taas langevad, annab see hea võimaluse pikaajaliseks investeerimiseks AMD väärtpaberitesse. Kui indeksid jäävad selliseks, nagu on, hakkab börsihind suurenema praegusest tasemest. Siinkohal tuleb arvestada ootustega, et ettevõttel õnnestub suurendada oma kohalolekut turul ja oma sissetulekuid. Kolmanda kvartali aruanne on ettevõtte tulemuste faktiline kinnitus, mis näitab, kas ettevõttel on tõesti õnnestunud konkureerida, või oli see pelk juhus.

Avatud kauplemiskonto




Kommentaarid

Eelmine artikkel

Forexi eduka kauplemise tehnilise analüüsi alused

Turukaubanduse õnnestumiseks peaksite õppima hinnamuutusi analüüsima ja prognoosima. Turuhinda mõjutavad terve rida mitmesuguseid tegureid, millest kõike me sõna otseses mõttes ei saa teada. Tekib küsimus: kuidas saab prognoosimine sel juhul võimalikuks? Sellele küsimusele vastab üks põhilisi ja kõige vajalikumaid turuanalüüsi liike - tehniline analüüs.

Järgmine artikkel

Wolfe'i lained: kirjeldus- ja kauplemisstrateegia

See hinnaliikumise struktuur on tegelikult kiilu muster. Meetodi autori sõnul peaksid kauplejal olema unikaalsed omadused ja ta peaks kasutama haruldasi kauplemisinstrumente, et erineda ülejäänud turuosalistest. Wolfe Waves'i muster suudab algajale kauplejale anda võtmed uue arusaama saamiseks turukäitumisest. Nagu iga teise kauplemisstrateegia või tehnilise instrumendi puhul, olenemata sellest, kui edukas võib olla selle kauplemisajalugu, sõltub palju sellest, millistest kätest instrument saab.