FedEx: suund ikka põhja

FedEx: Suund ikka põhja

Vaadatud: 19 seisukohad
Lugemise aeg: 6 minutit



Eelmisel aastal juhtisin oma tähelepanu FedEx (NYSE: FDX). Sel ajal algasid selle aktsiad just praeguseks kestnud langusega. Selle tulemusel on aktsia hind viimase 11 kuu jooksul langenud peaaegu 30%. Languse alguse põhjuseks olid Amazon (NASDAQ: AMZN).

Amazoni kohaletoimetamisteenus

2018. aasta suvel otsustas Amazon käivitada kaupade kättetoimetamisteenuse nimega Delivery Service Partners (DSP). Teisisõnu, ettevõte on jõudnud tarneturule. Investorid reageerisid selliste postiteenuste nagu FedEx või United Parcel Service Inc. (NYSE: UPS). Ja õigesti nad pidid seda tegema.

Amazon osutus nende uue teenuse arendamise suhtes tõsiseks. Praegu on sellel 426 kontorit kogu USA-s, mis tarnib kaupu kogu riigis. Kontorid asuvad linnade läheduses nii, et tarneaeg oleks minimaalne. Sellest on saanud FedExi või UPS-i ohtlik rivaal.

FedEx ei pikendanud Amazoniga lepingut

FedExi juhtkond kinnitas investoritele, et Amazoni koostööst saadud kasum ei ületa 2%. 2019. aasta suvel lõppes Amazoniga sõlmitud leping ja nad ei pikendanud seda, tehes seda klienti üsna tähtsusetuks.

UPSi moderniseerimine 20 miljardi USD eest

Kui FedExi juhtkond üritas kõiki veenda ettevõtte usaldusväärsuses, investeeris UPS 20 miljardit USA dollarit ettevõtte moderniseerimisse, mis tegeles mitte ainult seadmete, vaid ka personaliga. Kui juhataja ei suutnud moderniseerimise kiirusega hakkama saada, asendati nad mõne teisega. Samuti laiendas UPS oma koostööd Amazoniga üksikutele klientidele kaupade tarnimise valdkonnas. See on vähem kasumlik valdkond kui ettevõtetele teenuste pakkumine, kuid vastupidiselt FedExile on nad valmis ka selles valdkonnas töötama.

UPSi moderniseerimise tulemus

Kõik saab selgeks, kui vaadata FedExi ja UPS-i graafikuid. Moderniseerimine ja koostöö Amazoni elektroonilise kaubanduse hiiglasega annavad UPS-ile märkimisväärset sissetulekut, ehkki alguses kahtlesid paljud selles.

FedExi ja UPS-i graafikud

Pärast seda, kui Amazon otsustas välja töötada oma kohaletoimetamisteenuse, langesid mõlema postiettevõtte aktsiad, kuid hiljem õnnestus UPSil leida olukorrast väljapääs, samal ajal kui FedEx ainult halvendas oma positsiooni turul. Investorite muret kinnitas aktsia tootluse langus, mis veelgi enam, prognoosid ei täitunud esimest korda 4 aasta jooksul.

Tulud FedEx

Ja kui sissetulekute kasv veidi aeglustub, hakkas aktsiakasum sõna otseses mõttes langema.

Puhaskasum aktsia kohta FedEX

See tähendab, et ettevõtte kulud kasvavad pidevalt ning sellise kliendi nagu Amazon kaotus mõjutab 2019. aasta kolmanda kvartali tulemusi, mis omakorda toob kaasa aasta tulude languse. Muidugi on see kõik ootuspärane ja sisaldub hinnas; igatahes ei näe FedExi dünaamika aasta lõpuks liiga ahvatlev.

Nagu öeldakse, on kõik avalikkusele teada olnud aktsiahinda juba ammu lisatud; peame välja selgitama, millised muud riskid ettevõttel on ja kas tema aktsiad kauplevad praegu kõige põhja all. Kui jah, saaksime neid kasumlikult osta.

FedExi riskid

Nagu me arvasime, ei suutnud FedEx teise kvartali lõpus täita kasumlikkuse ootusi ja aktsia tootlus kahanes. FedEx põhjendas seda käimasoleva USA ja Hiina vahelise kaubandussõjaga. Sõda on aga kestnud mitu aastat ja sellest on saanud hõlpsasti leitav seletus iga ebaõnnestumise kohta; tegelikkuses peab probleem olema kuskil mujal. Üks probleem võib olla majandusarengu üldine aeglustumine. Seda kinnitab USA föderaalreservi süsteemi hiljutine intressimäära langus. Paljudes riikides on see nullilähedane. Kuni 2019. aastani oli keskpank tõstnud kiirust järk-järgult, mis tähendas, et majandus kasvas, samal ajal kui määr seda piiras. Kiiruse langus annab märku majanduse aeglustumisest ja Fed üritab seda toetada. Rahandusasutused plaanivad seda siiski veelgi vähendada, mis on selge märk maailma suurima majanduse aeglustumisest.

FedEx tarnib kaupu; tootmise langus toob kaasa kauba käibe languse, mis omakorda tähendab vähem saadetavaid pakke. UPS on tugevdanud oma positsioone üksikisikutele kaupade tarnimisel, samal ajal kui FedEx tugineb ettevõtetele, mis on kasumlikum. Sellises olukorras näeb FedEx välja haavatavam.

TNT Expressi ostmine

FedExi teine ​​probleem osutus Hollandi ettevõtte TNT Express ostmiseks. Idee oli see, et ühinemine peaks muutma FedExi UPS-i tugevamaks konkurendiks Euroopa turul. Tegelikult osutus TNT Express oma Euroopa konkurentidest madalamaks ja selle moderniseerimine sai FedExi vastutusalasse. Ostu toimus 2015. aastal ja FedEx jätkab raha selle ettevõtte moderniseerimiseks, mis halvendab tema majandustulemusi.

Kokkuvõttes ei soovitaks ma lähiajal ettevõtte aktsiaid osta: tundub, et see pole veel põhja jõudnud ja selle probleemid on kõik pinnal.

FedEx võib oma sissetulekuid suurendada

Siiski tasub tähelepanu pöörata ka ettevõtte tugevatele külgedele: ilmselgelt on tal neid vähe, kuna ta on üks suurimaid tarneettevõtteid maailmas, kes teenib kvartalis 17 miljardit dollarit tulu. On selge, et sellisel ettevõttel on oma võimalused oma kasumi suurendamiseks ja ta kavatseb neid kasutada olukorrast väljumiseks. Eriti on täheldatud FedEx Expressist ja FedEx Groundist saadetavate pakkide arvu suurenemist. FedEx Freight on suurendanud kaubaliiklust. Lõpuks võib ettevõte nende teenuste hinda ebaoluliselt tõsta, suurendades sellega ka sissetulekut. See on ohtlik meede, kuna konkurendid võivad meelitada kliente madalamate hindadega, kuid koos kavandatud kulude vähenemisega võib see aidata. Siin saab tarneaeg oluliseks konkurentsivõime kriteeriumiks: kiiremini liikuval ettevõttel on õigus hinda tõsta. Sellele täielik lootmine on aga ohtlik, kuna puuduvad garantiid, kes võidab.

Võrdlus rivaaliga

FedExi aktsiad osutuvad praegu ostmiseks liiga riskantseks (kui te ei plaani dividendidelt tulu saada); aga kui te ei saa osta, võite müüa. Kuid nagu me teame, peetakse müümist riskantsemaks kauplemisviisiks; Veelgi enam, kui müüte, ei saa te dividende. Niisiis, targem on pöörata tähelepanu FedExi konkureerivale UPS-ile.

Näitaja / ettevõteFedExUPS
Aktsia hind (USD)145119
Kapitalisatsioon (miljard USD)37.87101.71
Ringluses olevad varud (miljon paberit)260.910858.704
Puhaskasum (miljard USD)0.7451.685
Tegevustulu (miljard USD)0.9772.143
Tulu (miljard USD)17.0518.04
Kõik kulukohustused (miljardit USD)50.2848.36
Kõik varad (miljard USD)68.4552.787
P / E100.3221.74
Lühike ujuk (%)1.771.98

UPS näib võrreldes FedExiga tugevam. P / E järgi näib UPS olevat madala hinnaga; Lisaks on ettevõte suurendanud oma kolmanda kvartali tuluprognoose 17.49-lt 18.38 miljardile USD-le, samal ajal kui FedEx vähendab prognoositud väärtusi. Koostöö Amazoniga suurendab ainult UPS-i positsiooni turul: UPS-i juhtkond oli piisavalt tark, et muuta Amazon oma partneriks, selle asemel et muuta teda konkurendiks, samas kui FedExiga sõlmitud lepingu lõppemine muutis ettevõtte Amazoni konkurendiks.

UPS tehniline analüüs

Tehniline analüüs näitab, et UPS-i aktsiad kauplevad oma ajalooliste maksimumide lähedal. 200-päeva libisev keskmine näitab tõusutendentsi. 124 USD eraldumine võib avada tee kasvuks 130–140 USD-ni.

FedExi aktsiad kauplevad langustrendis ja on väga tõenäoline, et varsti näeme neid testimas 120 USD. See võib juhtuda kuskil aasta lõpus, kui ettevõte annab teada oma 2019. aasta kolmanda kvartali majandustulemustest. Pärast seda peaksime tähelepanu pöörama juhtkonna teatele meetmete kohta, mida nad on võtnud kulude kärpimiseks. ja tõsta sissetulekut. Samuti on uudishimulik teada saada, kuidas ettevõte asendab partnerlusest Amazoniga kaotatud sissetuleku. Kui näeme seal edusamme, on 120 USD hind pikaajalise investeeringu jaoks üsna atraktiivne. Võib-olla on see kõige põhja, mida aktsiad aasta tagasi otsima hakkasid.

Avatud kauplemiskonto




Kommentaarid

Eelmine artikkel

Mis on kõrgsageduslik kauplemine? Ülim juhend

Selles artiklis räägime HFT olemusest, ajaloost, arengust, põhimõtetest ja rollist, mida see mängib tänapäevastel finantsturgudel, samuti selle tüüpidest ja strateegiatest ning perspektiividest.

Järgmine artikkel

11 Forexi tõhusa kapitalihalduse reeglid

Pole ühtegi edukat Forexi mängijat, kes oleks saavutanud hea ja stabiilse tulemuse ilma tõhusa rahahaldussüsteemita. Tark ja kaalutud kapitali juhtimine võimaldab tänu marginaalsele kauplemisele mängida kõrge riskiga turul. Selles artiklis käsitleme Forexi rahahalduse peamisi reegleid ja põhimõtteid.