Stok Apa yang Akan Dibeli di Pasar Yang Menurun?

Stok Apa yang Akan Dibeli di Pasar Yang Menurun?

Views: 9 views
Waktu membaca: 7 minit



Analisis S & P500

Platform S & P500 indeks jatuh lagi setelah menguji tahap maksimum sejarahnya. Dua gelombang penurunan yang terakhir digunakan oleh pelabur sebagai peluang untuk membeli dengan tujuan untuk mengambil pada permulaan trend menaik yang baru. Namun, begitu harga mencapai nilai rekodnya, pembeli hilang dan mereka yang membeli sebelumnya mengunci keuntungan mereka, memberi tekanan pada indeks.

S & P500

Bilangan kedudukan yang terbuka pada pelabur institusi adalah minimum yang bersejarah; terdapat beberapa krisis global yang melayang di atas pasaran, walaupun tidak ada yang tahu dari mana diharapkannya. Bagaimanapun, umat manusia tidak pernah bersedia menghadapi krisis. Tahun 2008 diatasi berkat penurunan kadar faedah dan aliran masuk wang ke dalam ekonomi. Pada masa ini, kadar faedah hampir sama dengan atau di bawahnya di negara-negara tertentu. Ekonomi dirangsang oleh pelonggaran Kuantitatif yang seharusnya berakhir beberapa tahun yang lalu di beberapa negara. Sekiranya pasaran merosot pada suatu hari ini, kita memerlukan jalan keluar baru dari krisis kerana kadar faedah akan sedikit mempengaruhi masalahnya.

Namun, ini hanyalah ketakutan akan senario negatif, yang menunjukkan penurunan harga saham dan kejatuhan indeks saham. Sehingga ia berlaku, kita harus mencari peluang pelaburan di syarikat-syarikat yang menjanjikan yang mana hasilnya cenderung meningkat dalam waktu dekat, mempengaruhi harga saham secara positif.

Pasarkan sebelum pilihan raya presiden

Penurunan indeks saham menyebabkan penurunan stok yang bukan merupakan sebahagian daripada syarikat; keadaan kewangan syarikat tetap sama, dan pada akhirnya, stok mereka menjadi tidak dinilai. Harga terbaik di pasaran selalu muncul setelah kejatuhan indeks saham global, tetapi walaupun sedikit penurunan menjadikan saham syarikat tertentu menarik.

Sudah tentu, saya tidak percaya bahawa kita akan menjangkakan gelombang kenaikan harga saham tahun ini. Sebabnya adalah agak berprosa. Selama 19 tahun terakhir, indeks saham di AS selalu diperdagangkan dalam julat sebelum pilihan raya presiden. Pilihan raya berikutnya akan berlaku pada bulan November 2020, dan masih belum jelas siapa yang akan menjadi Presiden AS yang baru.

Pasarkan sebelum pilihan raya presiden

Kadar faedah dan pendapatan

Sekiranya, misalnya, di Barack Obama ketika ekonomi sedang berkembang, kadar diskaun dan pelonggaran kuantitatif mereka berjalan lancar, dan kemungkinan Obama terpilih untuk penggal kedua agak tinggi, dengan Trump itu sangat berbeza. Perang perdagangan merosakkan perkembangan ekonomi, bertindak sebagai brek; pelabur mengawasi Twitter Donald Trump kerana ahli politik itu mungkin tidak dapat diramalkan dalam perisytiharannya, dan bahkan twit tersebut tidak banyak membantu dari segi meramalkan perkembangan keadaan, kerana apa yang ditulis oleh Trump tidak selalu bertepatan dengan apa yang sebenarnya adakah.

Akibatnya, Sistem Rizab Persekutuan menyerah dan menurunkan kadar faedah kerana Fed yang Trump menyalahkan perlambatan ekonomi, walaupun bayarannya jauh lebih merugikan daripada kadar faedah. Syarikat masih mampu mengekalkan hutang mereka, tetapi mereka kehilangan pasaran penjualan kerana bayarannya, yang mempengaruhi keuntungan mereka.

Pada mulanya, bayaran hanya mempengaruhi beberapa sektor ekonomi, tetapi pengaruhnya menyebar dengan berjalannya waktu, meningkatkan beban dolar dan menurunkan pendapatan. Oleh itu, Fed mula mengurangkan kadar faedah untuk mengurangkan penyelenggaraan hutang bagi syarikat; ini adalah pengesahan penghentian pembangunan.

Penurunan kadar diskaun akan mengurangkan perbelanjaan untuk penyelenggaraan hutang yang, secara teori, harus meningkatkan pendapatan syarikat, tetapi, sebenarnya, ia akan meningkat bukan karena memasuki pasar baru tetapi karena pengurangan perbelanjaan dengan harga barang yang sama dan perkhidmatan. Oleh itu, data mengenai keuntungan atau pendapatan bersih akan memainkan peranan yang kurang penting dalam analisis syarikat; lebih banyak perhatian harus diberikan kepada jumlah penjualan, pertumbuhan jumlah pengguna, dan lain-lain. Dengan kata lain, dalam keadaan semasa, data pendapatan syarikat mungkin merupakan petunjuk ketinggalan, berkembang perlahan sementara kebarangkalian kejatuhan terus meningkat.

Analisis Advanced Micro Devices (AMD)

Walaupun dengan perang perdagangan dan bayaran, ada syarikat yang berpotensi serius untuk meningkatkan kehadiran mereka di pasaran; namun, kenaikan tersebut tidak akan disebabkan oleh memasuki beberapa pasar baru tetapi oleh penggantian pesaing dari pasaran yang ada. Sebagai contoh syarikat seperti itu, kita boleh memberikan nama Peranti Mikro Lanjutan (NASDAQ: AMD) yang mungkin akan mencabar pesaingnya dan peneraju di pasaran cip dan pusat data Intel (NASDAQ: INTC).

Pada 7 Ogos AMD memperkenalkan generasi terbaru cip bernama Epyc - unit pemprosesan pusat yang dipanggil Rome. Pengurusan AMD menyatakan bahawa pemproses Rome 2 kali lebih produktif daripada produk Intel yang serupa; Sementara itu, Intel akan dapat menunjukkan produk yang bersaing hanya pada tahun berikutnya. Bagi harga, pemproses 64-teras Epyc 7742 akan berharga 2 kali lebih rendah daripada pemproses 28-teras Intel Xeon Platinum 8280M, iaitu 13,000 USD.

Pada pembentangan tersebut, pihak pengurusan AMD menyatakan bahawa mereka berjaya mendapatkan pelanggan utama seperti Huruf abjad (NASDAQ: GOOG) dan Twitter (NYSE: TWTR); Microsoft (NASDAQ: MSFT) mengumumkan bahawa ia akan menggunakan cip AMD di platform cloud mereka Azure; yang Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE) melancarkan tiga sistem, juga menampilkan pemproses Rome. Tidak dikecualikan bahawa semua syarikat ini bergerak dari Intel ke AMD. Tidak ada yang menyangka AMD akan bersaing dengan Intel pada level yang tinggi, acara ini boleh disebut bersejarah. Penganalisis meramalkan bahawa pada suku kedua 2 AMD akan dapat melipatgandakan kehadirannya di pasaran cip. Dan bukan hanya pendapatan Intel yang merosot; NVIDIA (NASDAQ: NVDA) juga kehilangan bahagiannya di pasaran.

Analisis NVIDIA

Penurunan permintaan dari pelombong mempengaruhi bukan sahaja NVIDIA: AMD juga turut serta dalam perhimpunan tersebut. Pelombong menyukai produk AMD kerana nisbah produktiviti dan harga yang optimum dan digunakan untuk pengiraan tertentu untuk perlombongan cryptocurrency; jadi, syarikat itu juga bergantung pada permintaan produk mereka di kalangan pelombong. Akibatnya, kejatuhan pasaran crypto menurunkan harga saham AMD.

NVIDIA adalah peneraju pasaran pemproses grafik diskrit yang tidak dapat dipertikaikan, mengambil 81.2% daripadanya pada suku keempat 2018. AMD mempunyai baki 18.8% tetapi keadaannya berubah.

Pada bulan Januari syarikat itu mengeluarkan kad grafik pertama di dunia, yang dihasilkan oleh teknologi 7-nanometer, Radeon VII, yang 29% lebih cepat daripada produk utama AMD sebelumnya. Sudah tentu, ia tidak menjadi saingan sebenar RTX2080 Ti oleh NVIDIA, tetapi harganya 699 USD, yang 2 kali lebih murah daripada RTX2080 Ti. Oleh itu, AMD berjaya meningkatkan kehadirannya di pasaran kepada 22.7%.

Perspektif Peranti Mikro Lanjutan (AMD)

Boleh dikatakan bahawa pada tahun 2020 - jika pasaran tidak runtuh - harga saham AMD sangat mungkin meningkat. Intel hanya akan menyajikan produk pesaingnya tahun depan, jadi AMD masih dapat menguasai pasaran dan menjauhkan pelanggan dari Intel dan NVIDIA. Akibatnya, pendapatannya akan meningkat tanpa mengira pengurangan perbelanjaan, dan penurunan selanjutnya dalam kadar faedah oleh Fed hanya akan meningkatkan pertumbuhan harga saham.

Kami akan cuba membandingkan syarikat yang menyaingi dan melihat perbezaannya dalam jadual di bawah.

Advanced Micro DevicesNVIDIAIntel
Harga saham, USD3015945
Permodalan (bilion USD)32.1693207.69
Stok beredar (juta keping)10856094430
Keuntungan bersih (juta USD)353944179
Pendapatan (bilion USD)1.5132.22016.50
EBITDA0.1380.4497.171
Pendapatan operasi (bilion USD)0.0590.3584.617
Wang tunai yang ada (bilion USD)1.1287.80211.94
Semua komitmen (bilion USD)3.2014.31755.812
Semua aset (bilion USD)5.10214.021130.759
Pekali P / E17433.2710.12
Terapung Pendek10.792.041.38

Jadual menunjukkan betapa besarnya pesaing AMD. Pekali P / E AMD sangat tinggi, walaupun bukan disebabkan oleh keuntungan bersih yang tinggi atau banyak stok yang beredar. Indeks ini bukanlah kunci utama untuk menentukan harga saham sebenar AMD. Sebagai contoh, pada tahun 2017 P / E AMD adalah 342, yang tidak menghalang stoknya tumbuh 300% kemudian. Mungkin ini adalah sebab syarikat mempunyai peratusan kedudukan pendek tertinggi sekarang.

Secara umum, data dalam jadual menunjukkan potensi syarikat untuk berkembang; lebih-lebih lagi, sepanjang mendorong pesaing keluar dari pasaran, potensi pendapatannya sangat besar. Sebagai contoh, Intel menguasai pasaran pemproses untuk pusat data, memegang 96% pasaran, sementara AMD memegang selebihnya 3,4%; jadi, menangkap sebanyak 10% dari pasaran akan menghasilkan peningkatan yang signifikan dalam pendapatan perusahaan, yang mengakibatkan peningkatan keuntungan bersih dan penurunan koefisien P / E.

Pada masa ini, pelabur institusi memegang 72.59% saham AMD, yang lebih tinggi 2.6% berbanding pada suku pertama 2019; Sementara itu, bahagian pelabur dalam NVIDIA berkurang sebanyak 3.2% selama tiga bulan terakhir, kini berjumlah 67.7%. Ini mungkin kebetulan, tetapi pelabur juga mungkin tertarik dengan saham AMD.

Pemegang InstitusiPeranti Mikro Lanjutan (AMD)NVIDIA
% Saham Dimiliki:72.5967,66
# Pemegang:+986+1902
Jumlah Saham yang Dipegang:787969222412064733
3 Bulan Perubahan Bersih:23413059-19804168
# Kedudukan Baru:143138
# Kedudukan Tertutup:100152
# Peningkatan Kedudukan: 474834
# Kedudukan Berkurang: 389722
# Pembeli Bersih: 85112

Analisis teknologi saham AMD

Pada masa ini, saham AMD diperdagangkan dalam aliran menaik berhampiran tahap sejarah maksimum. Ini mengesahkan minat pelabur terhadap saham. Penembusan rintangan pada 34.00 mungkin memerlukan gelombang pertumbuhan yang lain, yang bertujuan pada tahap penting psikologi 40.00 USD.

Analisis teknologi saham AMD

Sekiranya pasaran saham mengalami penurunan, saham AMD juga boleh turun menjadi sokongan sekitar 25 USD. Pada tahap ini, saham akan kelihatan sangat menarik untuk pelaburan jangka panjang.

Ringkasan

Saham AMD pada masa ini kelihatan lebih kuat daripada stok pesaingnya Intel dan NVIDIA. Sekiranya indeks saham merosot lagi, ia akan memberi peluang yang baik untuk pelaburan jangka panjang dalam sekuriti AMD. Sekiranya indeks kekal seperti sekarang, harga saham kemungkinan besar akan mulai meningkat dari tahap semasa. Maksudnya di sini adalah jangkaan bahawa syarikat akan berjaya meningkatkan kehadirannya di pasaran dan pendapatannya. Laporan pada suku ketiga akan menjadi pengesahan fakta mengenai keputusan syarikat, yang menunjukkan sama ada ia benar-benar berjaya dalam persaingan, atau itu hanya kebetulan.

Buka Akaun Dagangan




Komen-komen

Artikel sebelumnya

Asas Analisis Teknikal untuk Dagangan Forex yang Berjaya

Untuk berjaya dalam perdagangan pasaran, anda harus belajar menganalisis dan meramalkan pergerakan harga. Harga pasaran dipengaruhi oleh pelbagai jenis faktor, semuanya tidak dapat kita ketahui. Satu persoalan muncul: dalam kes ini, bagaimana ramalan menjadi mungkin? Soalan ini dijawab oleh salah satu jenis analisis pasaran yang asas dan paling perlu - analisis teknikal.

Artikel seterusnya

The Wolfe Waves: Penerangan dan Strategi Perdagangan

Struktur pergerakan harga ini sebenarnya adalah corak Wedge. Menurut pengarang kaedah tersebut, seorang peniaga harus mempunyai keunikannya dan menggunakan instrumen perdagangan yang jarang berlaku agar berbeza dengan pelaku pasaran yang lain. Corak Wolfe Waves mampu memberikan kunci kepada peniaga baru untuk memahami tingkah laku pasaran. Namun, seperti strategi perdagangan atau instrumen teknikal lain, tidak kira seberapa berjaya sejarah perdagangannya, banyak bergantung pada tangan instrumen masuk.