FedEx: masih menuju ke bahagian bawah

FedEx: Masih Menuju Bawah

Views: 36 views
Waktu membaca: 6 minit



Tahun lalu saya menarik perhatian FedEx (NYSE: FDX). Pada masa itu, sahamnya baru saja memulakan penurunan yang berterusan hingga sekarang. Hasilnya, selama 11 bulan terakhir, harga saham telah menurun hampir 30%. Sebab permulaan penurunan menjadi tindakan Amazon (NASDAQ: AMZN).

Perkhidmatan penghantaran Amazon

Pada musim panas 2018, Amazon memutuskan untuk melancarkan perkhidmatan penghantaran barang yang disebut Delivery Service Partners (DSP). Dengan kata lain, syarikat telah datang ke pasaran penghantaran. Pelabur bertindak balas dengan menjual stok perkhidmatan mel seperti FedEx atau United Parcel Service Inc. (NYSE: UPS). Dan betul mereka melakukannya.

Amazon ternyata serius dengan perkembangan perkhidmatan baru mereka. Pada masa ini, ia memiliki 426 pejabat di seluruh AS, mengirimkan barang ke seluruh negara. Pejabat-pejabat terletak sedemikian rupa di dekat bandar dan bandar sehingga waktu penghantaran diminimumkan. Ia telah menjadi saingan berbahaya FedEx atau UPS.

FedEx tidak melanjutkan kontrak dengan Amazon

Pengurusan FedEx memberi jaminan kepada para pelabur bahawa keuntungan yang dihasilkan oleh kerjasama dengan Amazon tidak lebih dari 2%. Pada musim panas 2019, kontrak dengan Amazon tamat, dan mereka tidak memperbaruinya, dengan berpura-pura pelanggan ini agak tidak penting.

Pemodenan UPS dengan harga 20 bilion USD

Semasa pengurusan FedEx berusaha meyakinkan semua orang tentang kebolehpercayaan syarikat, UPS melabur 20 bilion USD dalam pemodenan syarikat yang menangani bukan sahaja peralatan tetapi juga kakitangan. Sekiranya pengurus gagal mengatasi kepantasan pemodenan, mereka digantikan oleh yang lain. UPS juga memperluas kerjasama dengan Amazon dalam bidang penghantaran barang kepada pelanggan individu. Ini adalah bidang yang kurang menguntungkan daripada memberikan perkhidmatan kepada perniagaan tetapi mereka siap bekerja di bidang ini juga berbeza dengan FedEx.

Hasil pemodenan UPS

Semuanya menjadi jelas jika anda melihat carta FedEx dan UPS. Pemodenan dan kerjasama dengan syarikat perdagangan elektronik Amazon menghasilkan pendapatan yang besar kepada UPS, walaupun pada awalnya banyak yang meragukannya.

carta FedEx dan UPS

Setelah Amazon memutuskan untuk mengembangkan perkhidmatan penghantarannya sendiri, stok kedua-dua syarikat mel merosot, tetapi kemudian UPS berjaya mencari jalan keluar dari situasi tersebut sementara FedEx hanya memburukkan kedudukannya di pasaran. Kebimbangan para pelabur disahkan oleh penurunan pulangan saham, lebih-lebih lagi ramalan gagal menjadi kenyataan pertama kali dalam 4 tahun.

Hasil FedEx

Dan jika pertumbuhan pendapatan sedikit melambatkan, Pendapatan Per Saham secara harfiah mula jatuh.

Pendapatan Setiap Saham FedEX

Ini bermakna perbelanjaan syarikat terus meningkat, dan kehilangan pelanggan seperti Amazon akan mempengaruhi hasil suku ketiga 2019, yang seterusnya akan menyebabkan penurunan pendapatan tahunan. Sudah tentu, semua ini dijangkakan dan akan termasuk dalam harga; bagaimanapun, pada akhir tahun ini, dinamika FedEx tidak akan kelihatan terlalu menarik.

Seperti yang mereka katakan, semua yang diketahui oleh orang ramai telah lama dimasukkan dalam harga saham; kita harus mengetahui risiko lain yang dimiliki syarikat dan adakah stoknya pada masa ini diperdagangkan. Sekiranya demikian, kita boleh membelinya dengan menguntungkan.

Risiko FedEx

Seperti yang kita ketahui, pada akhir suku kedua FedEx gagal memenuhi jangkaan keuntungan, dan pulangan saham menyusut. FedEx menerangkannya dengan perang perdagangan yang berterusan antara AS dan China. Walau bagaimanapun, perang telah berlangsung selama beberapa tahun, dan ia menjadi penjelasan yang mudah didapati mengenai sebarang kegagalan; sebenarnya, masalahnya mesti ada di tempat lain. Satu masalah mungkin ialah kelambatan pembangunan ekonomi secara umum. Ini disahkan oleh penurunan kadar faedah yang dilakukan oleh Federal Reserve System USA. Banyak negara memilikinya hampir sifar. Sehingga 2019, Fed telah menaikkan suku bunga secara bertahap, yang berarti ekonomi sedang berkembang, sementara suku itu mengekangnya. Penurunan kadar itu menandakan perlambatan ekonomi, dan Fed berusaha untuk menyokongnya. Walau bagaimanapun, pihak berkuasa monetari merancang untuk menurunkannya lebih jauh, yang merupakan tanda jelas penurunan ekonomi terbesar di dunia.

FedEx menghantar barang; penurunan pengeluaran akan menyebabkan penurunan perolehan barang, yang, pada gilirannya, akan berarti lebih sedikit bungkusan yang dikirim. UPS telah mengukuhkan kedudukannya dalam bidang penghantaran barang kepada individu, sementara FedEx bergantung pada perniagaan, yang lebih menguntungkan. Dalam keadaan seperti itu, FedEx kelihatan lebih terdedah.

Membeli TNT Express

Masalah lain bagi FedEx ternyata ialah membeli syarikat Belanda TNT Express. Ideanya adalah bahawa penggabungan itu harus menjadikan FedEx sebagai saingan yang lebih kuat untuk UPS di pasaran Eropah. Sebenarnya, TNT Express ternyata lebih rendah daripada pesaingnya di Eropah, dan modenisasinya menjadi tanggungjawab FedEx. Pembelian berlaku pada tahun 2015, dan FedEx terus mengeluarkan wang untuk memodenkan syarikat ini, yang merosot hasil kewangannya.

Secara keseluruhan, saya tidak akan mengesyorkan membeli stok syarikat dalam masa terdekat: nampaknya belum sampai ke bawah, dan masalahnya semuanya ada di permukaan.

FedEx boleh meningkatkan pendapatannya

Walau bagaimanapun, pihak syarikat yang kuat juga perlu diberi perhatian: jelas, ia mempunyai beberapa daripadanya kerana ia adalah salah satu syarikat penghantaran terbesar di dunia yang menjana pendapatan 17 bilion USD setiap suku tahun. Jelas, syarikat seperti itu mempunyai cara untuk meningkatkan keuntungannya, dan ia akan menggunakannya untuk keluar dari situasi tersebut. Khususnya, peningkatan jumlah bungkusan yang dihantar dari FedEx Express dan FedEx Ground telah diperhatikan. FedEx Freight telah meningkatkan lalu lintas kargo. Pada akhirnya, syarikat mungkin menaikkan harga perkhidmatan ini secara signifikan, sehingga dapat meningkatkan pendapatan juga. Ini adalah langkah yang berbahaya kerana pesaing dapat menarik pelanggan dengan harga yang lebih rendah, tetapi bersama dengan penurunan perbelanjaan yang dirancang, ini dapat membantu. Di sini, masa penghantaran akan menjadi kriteria daya saing penting: syarikat yang bergerak lebih pantas berhak menaikkan harganya. Namun, bergantung sepenuhnya kepada perkara ini berbahaya kerana tidak ada jaminan siapa yang akan menang.

Perbandingan dengan saingan

Saham FedEx ternyata terlalu berisiko untuk dibeli sekarang (melainkan anda merancang untuk mendapatkan hasil dari dividen); tetapi jika anda tidak dapat membeli, anda boleh menjual. Walau bagaimanapun, penjualan, seperti yang kita tahu, dianggap sebagai cara perdagangan yang lebih berisiko; lebih-lebih lagi jika anda menjual anda tidak akan mendapat dividen. Oleh itu, akan lebih bijak untuk memperhatikan UPS saingan FedEx.

Petunjuk / SyarikatFedExUPS
Harga saham (USD)145119
Permodalan (bilion USD)37.87101.71
Stok dalam edaran (juta kertas)260.910858.704
Keuntungan bersih (bilion USD)0.7451.685
Pendapatan operasi (bilion USD)0.9772.143
Pendapatan (bilion USD)17.0518.04
Semua komitmen (bilion USD)50.2848.36
Semua aset (bilion USD)68.4552.787
P / E100.3221.74
Terapung Pendek (%)1.771.98

UPS kelihatan lebih kuat jika dibandingkan dengan FedEx. Dilihat oleh P / E, UPS kelihatan tidak mahal; lebih-lebih lagi, syarikat itu telah meningkatkan ramalan pendapatannya untuk suku ketiga dari 17.49 menjadi 18.38 bilion USD, sementara FedEx menurunkan nilai ramalan. Kerjasama dengan Amazon hanya akan meningkatkan kedudukan UPS di pasaran: pengurusan UPS cukup bijak untuk menjadikan Amazon pasangan mereka dan bukannya menjadikannya saingan mereka, sementara berakhirnya kontrak dengan FedEx menjadikan syarikat itu sebagai pesaing Amazon.

Analisis teknikal UPS

Analisis teknikal menunjukkan bahawa saham UPS diperdagangkan hampir dengan sejarah maksimum. Purata Pergerakan selama 200 hari menunjukkan aliran menaik. Pelepasan 124 USD mungkin membuka jalan untuk pertumbuhan hingga 130-140 USD.

Saham FedEx diperdagangkan dalam aliran menurun, dan kemungkinan besar kita akan melihatnya menguji 120 USD. Ia mungkin berlaku di sekitar akhir tahun apabila syarikat melaporkan hasil kewangannya untuk suku ketiga 2019. Selepas itu, kita harus memperhatikan pengumuman pihak pengurusan mengenai langkah-langkah yang akan mereka ambil untuk mengurangkan perbelanjaan dan meningkatkan pendapatan. Juga ingin tahu bagaimana syarikat akan menggantikan pendapatan yang hilang dari perkongsian dengan Amazon. Sekiranya kita melihat kemajuan di sana, harga 120 USD akan cukup menarik untuk pelaburan jangka panjang. Mungkin ini adalah bahagian paling bawah yang sahamnya mula dicari sejak setahun yang lalu.

Buka Akaun Dagangan




Komen-komen

Artikel sebelumnya

Apakah Perdagangan Frekuensi Tinggi? Panduan Muktamad

Dalam artikel ini, kita akan membicarakan intipati HFT, sejarahnya, perkembangannya, prinsip-prinsipnya dan peranan yang dimainkannya di pasaran kewangan moden, serta mengenai jenis dan strategi serta perspektifnya.

Artikel seterusnya

11 Peraturan Pengurusan Modal Yang Berkesan Pada Forex

Tidak ada pemain Forex yang berjaya yang memperoleh hasil yang baik dan stabil tanpa sistem pengurusan wang yang cekap. Pengurusan modal yang bijak dan berwajaran memungkinkan untuk bermain di pasaran berisiko tinggi berkat perdagangan marginal. Dalam artikel ini kita akan melihat peraturan dan prinsip utama pengurusan wang di Forex.