akcje Netflix

Czy Netflix zachowa subskrybentów?

Odwiedzin: widoki 5
Czas czytania: 6 min



6 sierpnia Walt Disney Company (NYSE: DIS) przedłożył raport finansowy za drugi kwartał 2019 r. Według raportu przychody spółki osiągnęły rekordowy poziom, wynoszący 20.25 mld USD; nie osiągnął jednak prognozowanego poziomu 21.46 mld USD, co doprowadziło do gwałtownego spadku ceny akcji o 5%.

Akcje Netflix
Akcje Netflix

Były też inne czynniki wpływające na decyzje inwestorów. Zwrot z zapasów spadł do 1.35 USD, czyli o 28% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku; zysk netto spadł z 2.916 mld USD do 1.760 mld USD. Firma łączy obecny spadek zysku z integracją 21st Century Fox (NASDAQ: FOXA) (21CF), niewielka redukcja, o 3%, liczby wizyt w tematycznych parkach Disneya, a także zmniejszenie głośności nadawania.

21th Analiza zapasów Century Fox

Disney po raz pierwszy usłyszał o zakupie 21CF w listopadzie 2017 r., Kiedy kanał CNBC ogłosił The Walt Disney Company negocjacje z Rupertem Murdochem dotyczące zakupu części 21st Century Fox, w tym 20th Century Fox, FX Networks i National Geographic Partners. Powodem, dla którego Disney zrobił ten krok, był zakup młodej firmy BAMTech Media w 2015 r., Która zajmowała się usługami przesyłania strumieniowego, a później została przemianowana na Disney Streaming Services. Według dyrektora generalnego Disneya Roberta Igera nie byli oni tak bardzo zainteresowani możliwościami produkcyjnymi 21CF; ich głównym celem było zakupienie filmów i bibliotek telewizyjnych w celu usprawnienia transmisji Disney Streaming Services.

Jednak zarząd nie spodziewał się, że 21CF w Walt Disney zamknie drugi kwartał ze stratą operacyjną w wysokości 170 milionów USD, podczas gdy w tym samym kwartale ubiegłego roku zysk operacyjny tego samego działu wyniósł 180 milionów USD. Ostatecznie Disney prognozował spadek zwrotu z zapasów o 0.35 USD w drugim kwartale, podczas gdy w rzeczywistości wyniósł 0.6 USD. Podsumowując, sytuacja wpłynęła na uzyskany zwrot z akcji w drugim kwartale 2019 r.

Jednak obecny spadek można uznać za tymczasowy, ponieważ połączenie z FOX pozwoli Disneyowi zwiększyć monetyzację zakupionych produktów i rozwinąć własną usługę przesyłania strumieniowego, aby stać się poważnym rywalem Netflix (NASDAQ: NFLX).

Konglomerat medialny 21st Century Fox wywołał zainteresowanie nie tylko Walta Disneya: konglomerat telekomunikacyjny reprezentowany przez Comcast Corp również zamierzał go kupić, ale Walt Disney zaproponował lepsze warunki, płacąc częściowo za zapasy zamiast gotówki. Zakup był również ważny dla Disneya, ponieważ posiadali już 40% usługi przesyłania strumieniowego Hulu, podczas gdy 21CF posiadało 30% więcej tej firmy; w rezultacie zakup pozwolił zwiększyć część Disneya w Hulu do 70%; pozostałe 30% należy do Comcast (NASDAQ: CMCSA); Disney zgodził się z Comcast na zakup do 2024 r.

Analiza akcji Netflix

Walt Disney ogłosił swoje plany do 12 listopada 2019 r., Aby wprowadzić płatną subskrypcję Disney +, Hulu i ESNP + za 12.99 USD, czyli cenę najpopularniejszego pakietu Netflix (NFLX). Zwiększa to prawdopodobieństwo, że subskrybenci Netflix zdecydują się na Walta Disneya, którego ruch może stać się widoczny w wynikach czwartego kwartału 4 r. Jednak inwestorzy zawsze idą naprzód, dlatego akcje Netflix mogą wkrótce spaść. Według sprawozdania finansowego Netflix za drugi kwartał 2019 r. Liczba płatnych abonentów międzynarodowych wyniosła 2 miliona, w porównaniu z prognozą 2019 miliona. To oczywiście nie wina Walta Disneya; jednak wkrótce pojawi się kilku rywali dla Netflix, takich jak AT&T (NYSE: T), Comcast i Apple (NASDAQ: AAPL), list planuje również wejść na rynek nadawania dzięki usłudze Apple TV +.

Sam Netflix tłumaczy wyniki sezonowym spadkiem; jednak najnowsze wiadomości pokazują, że firma traci jedynie zyskowne treści. Na przykład filmy i programy takich marek jak National Geographic, Marvel, Star Wars i Pixar będą emitowane tylko na Disney +. Serial telewizyjny Friends and The Office, na który Netflix wydał 100 milionów USD, powraca do WarnerMedia w 2019 r. Ten ostatni ma nadzieję przyciągnąć około 70 milionów subskrybentów do swojej usługi nadawczej, HBO Max. Jedyną różnicą Netflix od innych usług nadawczych jest brak reklam, a kierownictwo jest całkiem pewne, że wkrótce nie pojawią się w serwisie. Innym asem w dołku okazali się twórcy The Game of Thrones David Benioff i DB Weiss, których Netflix zdołał przyciągnąć do swojego zespołu, chociaż Disney, Apple, Comcast i AT&T walczyli o takie postacie. Netflix wygrał tutaj. Utratę popularnej serii rekompensują nowe programy twórców The Game of Thrones.

W związku z tym rok 2020 będzie trudny dla Netflix. Stworzenie programu będzie wymagało dużych inwestycji, uruchomienie usługi nadawczej przez Disney może zwiększyć odpływ użytkowników, z których część będzie śledzić ich ulubione programy - wszystko to będzie stanowić ryzyko dla inwestorów gotowych zainwestować pieniądze w firmę dyby. Ich cena spadła już o 19% w zeszłym miesiącu, a ostatni spadek indeksów giełdowych nie wpłynął znacząco na cenę akcji, co oznacza, że ​​w firmie występują wewnętrzne problemy. Short Float wynosi obecnie 4.26%, a tego indeksu również należy pilnować, ponieważ jego wzrost będzie oznaczał stosunek inwestora do Netflix.

Przy ocenie pozycji firmy na rynku przydatne będzie jej porównanie z rywalami. Oczywiście obecnie porównywanie Apple'a z Netflixem jest niesprawiedliwe: faktycznie będą konkurować na rynku nadawczym, ale ta dziedzina nie jest głównym źródłem dochodów Apple i prawdopodobnie nie stanie się taka w przyszłości. Z tego powodu w poniższej tabeli przedstawiono tylko firmy podobne do Netflix.

NetflixCBS CrpAT & TComcastWalt Disney
Cena akcji (B $)315503442.66138
Wielkie litery (B $)138.619.13252.59194.93248.41
Zapasy w obiegu437.834374.8127307.004544.9851801.379
Zysk netto (B $)0.2701.5833.7133.1251.760
Dochód (B $)4.9234.16744.95726.85820.245
Dochód operacyjny (B $)0.7061.227.55.352.79
Dostępne środki pieniężne (B $)5.0040.58.4233.9110.10
Wszystkie zobowiązania (B $)24.0619.72352.833178.72110.00
Aktywa brutto (B $)30.17124.07546.914256.55214.34
P / E127.176.4415.1916.0715.51
Krótki pływak (%)4.263.651.391.660.95

Widoczna jest od razu ogromna różnica w dochodach Netflix i firm, które planują wejść na rynek nadawców i zostać rywalami Netflix. Ten ostatni ma najwyższy P / E i Short Float ze wszystkich firm w tabeli. Jego zysk netto jest 6 razy mniejszy niż CBS, ten ostatni ma 7 razy mniejszą kapitalizację niż Netflix. Możemy przypuszczać, że zapasy są zawyżone, a ich cena wynosi 335 USD. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że takie duże firmy, jak wspomniane powyżej, wchodzą na rynek, naturalnie będziemy mieli wątpliwości, czy kupić akcje na obecnym poziomie.

Analiza techniczna akcji Netflix

Akcje Netflix są notowane poniżej 200-t dziennej średniej kroczącej, co oznacza możliwy rozwój trendu spadkowego. Jeszcze innym sygnałem spadku jest fakt, że zapasy były przedmiotem handlu w przedziale od 340 do 380 USD, a teraz cena wymknęła się zakresowi od góry do dołu, co oznacza przewagę krótkich pozycji w magazynie. Kolejny poziom wsparcia dla zapasów będzie wynosił 250 USD. Ta prognoza może się gwałtownie zmienić w przypadku zerwania ceny 340 USD. W takim przypadku trend wzrostowy może zostać wznowiony w celu osiągnięcia oporu 420 USD.

Analiza techniczna akcji Walt Disney Corp

Akcje Disneya notowane są obecnie w trendzie wzrostowym, co potwierdzają również podstawowe indeksy pokazujące rekordowe przychody i historyczne maksimum ceny. Ostatni spadek wywołany raportami kwartalnymi może być wykorzystywany przez inwestorów jako dobra okazja do zakupu. Jednak bardziej konserwatywne wejście byłoby odbiciem od 130 USD. Kolejna fala spadku indeksów giełdowych może doprowadzić akcje Walta Disneya do tego poziomu. Jeśli jednak tak się nie stanie, sygnałem do przyszłego wzrostu może być wyrwanie się z oporu na 140 USD. Najbliższym celem wzrostu może być psychologicznie ważny poziom 150 USD.

Analiza techniczna akcji Walta Disneya
Analiza techniczna akcji Walta Disneya

Podsumowanie

Obecnie Netflix ma ponad 130 milionów subskrybentów na całym świecie; w 2000 roku Walmart (NYSE: WMT), Blockbuster Video i Amazon (NASDAQ: AMZN) próbował z nim konkurować, ale Netflix wygrał wyścig. Jednak sytuacja się zmieniła. Podczas gdy poprzednio rywale rozpowszechniali tylko własne treści lub te zakupione na licencji i walczyli tuż nad klientem, dziś zabierają swoje treści Netflixowi lub podnoszą cenę licencji, aby Netflix nie opłacał się zachować tych treści. Tak stało się z licencjami dla Friends i The Office.

W ubiegłym roku Netflix zapłacił za licencję 30 milionów USD, ale w tym roku cena wzrosła do 100 milionów USD. Disney zdobywa filmy Marvela i Gwiezdnych wojen, które zostaną pokazane tylko na Disney +. Dla subskrybentów wzrost rywalizacji będzie oznaczał obniżenie ceny usługi i poprawę jej świadczenia. Z kolei dla inwestora oznacza to ryzyko, ponieważ istnieje niepewność co do tego, kto zostanie zwycięzcą; biorąc pod uwagę fakt, że rywalami Netflix będą nie tylko Disney, ale także inne duże firmy, decyzja o zakupie akcji Netflix na obecnym poziomie byłaby zbyt ryzykowna. Akcje Walta Disneya wyglądają na znacznie bardziej atrakcyjną inwestycję.

Otwórz konto handlowe




Komentarze

Poprzedni artykuł

Dwa sposoby inwestowania na rynku Forex: PAMM i RAMM

Inwestycje na rynku Forex wiążą się z równie wysokim ryzykiem i zyskami. Dlatego należy ufać swoim majątkiem tylko doświadczonym graczom na rynku Forex - traderom wykazującym stabilne i wysokie wyniki. Kiedyś było to dość skomplikowane: trzeba było znaleźć odnoszącego sukcesy tradera, sprawdzić jego statystyki handlowe, podpisać osobistą umowę o zarządzaniu i mieć nadzieję, że trader pójdzie za jego listem.

Następny artykuł

EXTRA Podstawy strategii handlowej

Strategia EXTRA, jak każda inna, ma cele długoterminowe, średnioterminowe i krótkoterminowe. U podstaw tej strategii leży MATRYCA. Matryca jest praktycznie podstawową strukturą fal Elliotta.